Vrijwilligers in beeld

Willem en Anneleen - Athene

Willem (32) en Anneleen (29) kijken in Athene de nood van mensen op de vlucht dagelijks in de ogen

‘Vaar de haven uit en laat God, door de Heilige Geest, de richting van je bootje bepalen.’ Die zin bracht Willem en Anneleen in december 2025 in beweging.

Christian Refugee Relief - Vrijwilligers in beeld - Willem en Anneleen

Al vier jaar leefde bij hen een sterk verlangen om dienstbaar te zijn in Gods koninkrijk en meer te betekenen voor hun naaste. Waar dat precies zou zijn en hoe dat eruit zou zien, wisten ze nog niet. ‘Maar zodra we onze zoektocht begonnen en met ons symbolische bootje de haven uitvoeren, gebeurde er van alles’.

Hun zoektocht bracht hen bij CRR. Tijdens verschillende short-term reizen werden zij geraakt door de armoede in Athene en de nood in de vluchtelingenkampen. Het definitieve antwoord kwam tijdens een verkenningsreis met een andere organisatie. Daar liet God duidelijk zien dat Hij hen terug naar Athene en het werk van CRR riep.

Met een achtergrond in engineering (Willem) en interieurontwerp (Anneleen) vertrokken zij op Tweede Kerstdag 2025 met hun bus richting Griekenland. Hun verlangen was eenvoudig: praktisch dienstbaar zijn in Gods Koninkrijk.

Inmiddels loopt hun jaar als vrijwilliger in Athene bijna ten einde. Athene is voor hen een plek geworden waar zij de nood dagelijks in de ogen kijken. En waar ze een situatie zien die, naar hun ervaring, steeds schrijnender wordt.

Willem vertelt: ‘Ik ontmoette een man in de zogenoemde drugsstraat van Athene. Hij sprak wat Duits en een beetje Nederlands. Hij vertelde dat hij in beide landen had gewoond, maar was teruggestuurd naar Griekenland. Zijn documenten waren afgenomen en hij had geen huisvesting of werk. De drugs hielpen hem zijn ellende even te vergeten. Ik vraag me nog regelmatig af of die drugsstraat zijn eindbestemming zal zijn’.

Deze man staat niet op zichzelf. Willem en Anneleen zien dagelijks de gevolgen van een verhard asielbeleid. De straten en parken van Athene vullen zich steeds meer met mensen op de vlucht die dakloos zijn geraakt.

 

‘Hier ligt een kans voor ons allemaal. We kunnen mensen door onze daden en houding iets laten zien van de liefde en het Licht van Jezus. Daarom willen we iedereen aanmoedigen om beschikbaar te zijn. Dat betekent niet altijd dat je op de voorgrond staat. Juist in het eenvoudige en het dienende werk kun je van betekenis zijn. Door dagelijks goederen te sorteren, orders klaar te maken, bussen te laden en hulpgoederen af te leveren bij partnerorganisaties, brengen we niet alleen praktische hulp, maar ook hoop. En die nood is groot!’

Kom in beweging. Dan zul je ontdekken dat het mensen zijn zoals jij en ik. Onze naasten.